Заклади клубного типу

Рахівський районний будинок культури




Районний будинок культури знаходиться в центрі міста по вул. Миру та був введений в експлуатацію в 1970 році

Фойє РБК
Танцювальний зал РБК
  









"Світлиця" РБК
 
Глядацька зала РБК








 
Виставкова зала РБК
Мисинчук Іван Юрійович - директор РБК
При будинку культури функціонує методичний кабінет, де працюють чотири методисти, які надають методичну і практичну допомогу працівникам закладів культури клубного типу району  в організації культурно-дозвіллевої роботи.

Кокерч Любов Миколаївна - зав. метод. кабінетом
Штефанюк Ольга Михайлівна - провідний методист















Горан Ольга Степанівна - методист
Ретізник Ярослав Іванович - методист













При Районному будинку культури діє 18 формувань:
- 5 колективів із званням «народний»:

Народний оркестр гуцульських інструментів
Народний вокально-інструментальний гурт "Край"
Народний вокальний чоловічий квартет "Кучеряві хлопці"
Народний духовий оркестр "Фермата"
Народний вокальний чоловічий квартет "Горяни"
- 12 колективів та гуртків художньої самодіяльності: 5 дитячих та 7 для дорослих:
Хореографічний колектив "Джерельце"
 
Драматичний гурток "Петрушки"
- 5 любительських об’єднань та клубів за інтересами: 2 дитячі та 3 для дорослих.




 


Великобичківський селищний будинок культури



      Великобичківський селищний будинок культури почав працювати в серпні 2005 року. Спочатку дане приміщення було на балансі профспілки лісохімічної промисловості, але завдяки зусиллям  виконкому селищної ради, дана установа була викуплена і взята на баланс.



        Приміщення будинку культури двоповерхове. На першому поверсі розміщено глядацький зал, гурткова кімната для репетицій народного ансамблю пісні і танцю ”Лісоруб” та  тренажерний зал. 

 








На другому поверсі кабінет директора, кімнати де займаються учасники любительських об’єднань та клубів за інтересами – «Чарівний олівець», «Фольклористи», шаховий клуб «Етюд», кімната для репетицій танцювального колективу, духового оркестру, кімната для занять настільним тенісом та технічна кімната.

         Особлива увага працівниками освітньо-культурного центру приділяється відродженню та збереженню народних традицій, звичаїв і обрядів, зокрема: Великобичківські вечорниці, новорічні щедрівки, колядки, вертепи, селищне весілля за старовинним обрядом. Поряд з цим проводиться збір та запис казок, легенд, бувальщин, прислів’їв та переказів, які притаманні бичківлянам.

При селищному будинку культури  працюють чотири любительські об’єднання: «Гурток декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва»,  шаховий клуб «Етюд», «Греко-римська боротьба», Бичків за здорову молодь», та девять гуртків художньої самодіяльності, один з яких «народний» (самодіяльний народний ансамбль пісні і танцю “Лісоруб”).


ЛІСОРУБ


У 1947 р. при місцевому ліспромгоспі засновано ансамбль “Лісоруб” (пізніше колектив діяв при лісохімкомбінаті. Першими його керівниками були: М.Куцин, М.Мокану, М.Кобулей, короткий час — М.Копинець, та В.Пекарюк. Зараз його керівником є В.Шепета. Колектив приймає активну участь у мистецьких заходах як селища, району, області та закордоння.

        Репертуар колективу: українські народні, ліричні та жартівливі пісні, гуцульські народні пісні, колядки, щедрівки, зокрема: «Славиця Україні» (сл. і муз. Ф.Гощука), «Ой летіла зозуленька» (сл. і муз. Ф.Гощука), «Довбушеві гори» (сл. В.Кухти, муз. В.Калинюка), «На високій полонині» (обр. М.Попенка) «Дві стежини» (сл. О.Чупак, муз. В.Поповича), «Червона калина», «Нахиліться віти», «Гей, ци я до тя Боже», «Повій вітре», «Ой на горі два дубки», вокально-хореографічні композиції: «Гуцулка», «Мараморощино квітуча», «Словацька сюїта», «Привітальна», « Горі селом», та ін.

       Сценічний одяг: гуцульський, український, румунський.

     Солісти колективу: Ганна Гаджа, Олена Комарковська, Марія Тимофій, Олександра Митрюк, Ольга Попович, Надія Шепета, Микола Лукачук, Віктор Бадінко, Олександр Кузьмик.

«СВАДЬБАШІ»



В 2012 році було створено нову естрадну групу «Свадьбаші». Її очолили талановиті музиканти Василь Йосипчук та Іван Павлюк.

У їхньому виконанні є  багато українських та закарпатських пісень  з якими вони виступають на різних концертах, вечірках та весільних торжествах.

Репертуар: Українські народні пісні та пісні естрадних виконавців: «До співання», «Чорні очка, як терен», «Цвіте терен», «На камени ноги мию», «Через поле широкоє», «Смерека»,  «Легенда про Довбуша», «Спить ставок», а також авторські доробки І. Павлюка – самодіяльного молодого поета, композитора, акомпаніатора та співака.

 «НАДІЯ»



Дитячий гурт «Надія» був створений у 2005 році під керівництвом талановитої музикантки та викладачки дитячої музичної школи Оксани Йосипчук.

У гурті налічується близько 20 учасників. Більшість з них є учнями музичної школи.

Репертуар: українські народні пісні (веснянки, колядки, щедрівки),  переспівують українські пісні естрадних виконавців, а також Бичківське весілля та вертеп.
       Сценічний одяг: Бичківські та гуцульські костюми

ФОЛЬКЛОРНО-ДРАМАТИЧИЙ ГУРТОК


 В 2015 році при селищному будинку культури було створено фольклорно-драматичний гурток під керівництвом Чорій Марії Миколаївни.
Основна мета колективу - відродження, вивчення та збереження української національної пісенної спадщини, виховання молоді на зразках національної культури.
В репертуарі колективу багато творів пісенної спадщини, це - календарні пісні весняного, літнього, осіннього та зимового періодів, обрядові дійства фольклору, а також побутові, історичні та соціальні пісні.
Сценічний одяг: гуцульські, бичківські, українські костюми.

МУЗИЧНИЙ ДИТЯЧИЙ ГУРТОК



В 2015 році при селищному будинку культури було створено музичний дитячий гурток під керівництвом Йосипчук Іванни Миколаївни.

Основна мета колективу - вивчення та збереження української національної пісенної спадщини, виховання молоді на зразках національної культури. В репертуарі колективу багато творів пісенної спадщини, це - календарні а також побутові, історичні та соціальні пісні.

Сценічний одяг: гуцульські, бичківські, українські та сценічні костюми.




Немає коментарів:

Дописати коментар